Blog

PRZYSZŁOŚĆ JEST CYFROWA i inne powody, dla których Twoje dzieci powinny nauczyć się programowania

PRZYSZŁOŚĆ JEST CYFROWA i inne powody, dla których Twoje dzieci powinny nauczyć się programowania

Jeśli spojrzysz na rynek pracy, który rozkwitł w ostatnim dziesięcioleciu, nietrudno zauważyć, że istnieje jeden sektor, który pozostanie z pewnością w przyszłości: technologia. Trudno wyobrazić sobie dzisiejszą karierę, która nie obejmie w jakiś sposób technologii cyfrowej, od telefonów komórkowych do e-maili po dogłębny html. W STEMkids uważamy, że ważne jest, aby dzieci uczyły się zarządzać cyfrowym światem tak wcześnie, jak to możliwe. Nie mówimy oczywiście o biernym korzystaniu z technologii, ale świadomym i twórczym.

Czytaj więcej

Tajemnica krwistej plamy na ścianie. Historia pełna humoru

Zagadki lateralne zawsze mnie intrygowały i relaksowały jako dobra gimnastyka umysłu. Ale gdy wyszłam z łazienki i zobaczyłam wysoko na ścianie plamę krwi, której chwilę wcześniej nie było, zaparło mi dech w piersi i ścisnęło w żołądku.

Czytaj więcej

Wyobraźnia jest początkiem tworzenia

Czy dzieci dzisiaj używają swojej wyobraźni tak samo jak my, kiedy byliśmy dziećmi? Pamiętasz swoje niesamowite fantazje i opowieści tworzone, gdy w dzieciństwie graliśmy w „policjantów i złodziei” lub „dom”? Czy takie same możliwości rozwoju mają nasze dzieci?

Czytaj więcej

Czy ciekawość może zabić kota?

Jak mawiają Brytyjczycy "Curiosity killed the cat”, czyli tłumacząc dosłownie "Ciekawość zabiła kota”, a według polskiego powiedzenia "ciekawość to pierwszy stopień do piekła". Czy na pewno?

Czytaj więcej

Dobra praca dla Twojego dziecka w przyszłości. Dlaczego STEM jest ważny?

Pewnie jak każdy rodzić, chcesz dla swojego dziecka jak najlepiej. Kim zostanie Twoje dziecko w przyszłości, trudno jest teraz określić. Nie mniej jednak możesz zwiększyć jego szanse na realizację jego marzeń. Jak? Umożliwiając mu rozwój takich umiejętności, które w przyszłości będę kluczowymi do podjęcia określonej pracy.

Czytaj więcej

7 życiowych umiejętności, których Twoje dziecko potrzebuje w przyszłości

Pomyśl o roku 2039. Twoje kilkuletnie dziecko będzie miało około 23 lat i rozpocznie poszukiwanie pracy. Świat intensywnie się zmienia, w jakiej rzeczywistości przyjdzie pracować Twojej pociesze? Jakie umiejętności potrzebuje Twoje dziecko, aby przetrwać w nadchodzącym świecie pracy?

Czytaj więcej